Pilea Peperomioides - Büyük Boy

Ürün Kodu :1467   
200,00

200,00 (KDV Dahil)
 •  
   
   
   
   
   
   

Ürün Açıklaması

 
Pilea, bakımı oldukça kolay ve uygun koşullarda minik yavrular veren bir bitki. Pilea yetiştirirken birçok bitki türü için dikkat etmeniz gereken temel noktaları baz almanız yeterli.
 

Sulama

Pilea su tahliyesi yapabileceğiniz bir saksıda, yüksek drenajlı toprağa tutunarak mutlu olur. Dinlendirilmiş musluk suyu ile yaz ve bahar aylarında haftada bir, kışın ise daha uzun aralıklarla sulayabilirsiniz. (Ben toprağı uzun süre ıslak tutmamaya ya da kuru bırakmamaya dikkat ediyorum.) 

Işık

Direkt güneş ışığında yaprak kaybeder ve ölür. Özellikle öğle güneşini filtreleyin ve aydınlık ortamlarda bırakmayı tercih edin. Eğer iç mekanda bakıyorsanız, kış aylarında ısıtıcıdan uzak ve aydınlık köşeleri tercih edebilirsiniz. Pencere önü ve balkon koşullarınız uygunsa buraları sever. Kış aylarında sıcaklığın 10 derecenin altına düşmediği ortamları tercih etmeniz iyi olur. Pilea yaprakları ışıkla flörtleşmeyi seviyor; saksıyı haftada bir iki kez çevirerek bitkinin ışıktan homojen faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Yapraklarının ışığa doğru serpildiğini göreceksiniz. Çok aydınlık bir yeriniz yoksa, düşük ışıklı mekanlarda da hayatta kalır ama yapraklarının koyu yeşile döndüğünü görürsünüz.