20 cm Cam Fanusta Solmayan Sari Gül

Ürün Kodu :1687   
200,00

200,00 (KDV Dahil)
 •  
   
   
   
   
   
   
  İndirim Kodu

Ürün Açıklaması

CAM EBATI 12 CM GENİŞLİK 20 CM YÜKSEKLİKTİR.

 

Tüm Ürünlerde En Kaliteli Solmayan Gülü Üreten Rose Amor Firmasının XL Güllerini Kullanırız.

Solmayan Gül Yapımında Kullanılan Malzemeler Aşağıdaki Resimde Gösterilmiştir. Solmayan Gülün Dalı, Yaprağı ve Kafa Kısmı Taze Güllerdeki Tek Parça Değildir. Ayrı Ayrı Üretilir. Tel ve Yapıştırılarak Birleştirilir.

Öncelikle Gül Dalı ve Sapı İki Kısma İçten Geçen Tel ile Birleştirilir. Birleştirilen Gül Dalı ve Yeşil Yaprak Kısmı Ahşap Tabanın Ortasında Bulunan Deliğe Geçirilerek Slikon ile Sağlamlaştırılır. Taban Kısma Gül Yapraklarıda Yapiştirilarak Güzel Gözükmesi Sağlanır. Hazırlanan Ürüne Cam Kısmı Ahşap Tabanda Bulunan Kanal Kısmına Oturacak Şekilde Geçirilir. Cam Kısım Yapışık Değildir. Tekrar Çıkarılıp Takılabilir.

Teslim Adresi İstanbul İse Adresinize Kendi Kuryemizle İstediğiniz Gün Teslim Edilir. İstanbul Dışı Kargo ile Gönderilecekse İç Kısmı Süngerler ile Desteklenmiş Koliye Konularak Adresinize Yollanır. Saat 16.00 Kadar Verilen Siparişleri Aynı Gün Kargoya Veriyoruz

  
Kargo Firmalarının Kötü Taşıma Koşullarından Dolayı Ürününüzde Bir Hasar Oluşursa Hasar Sadece Cam Kısımda Çatlak ise Cam Fanusu, Kırılan Parça İç Kısımda Güle de Zarar Vermişse Tüm Ürünü Ücretsiz Tekrar Gönderiyoruz. 

Solmayan Güllerde Gülün Kafa Kısmı ile Sap Kısmı Ayrı Üretilir. Sonradan Birleştirilir Resimde Yakın Çekim Gösterilmiştir

Solmayan Gül Nedir?

Solmayan Gül Yapay Gül Değildir. Satmış Olduğumuz Güller Dünyanın En Güzel ve Kaliteli Güllerinin Yetiştiği Ekvatorda Gülün En Güzel Şekil ve Olgunlaştığı Dönemde Hasat Edilerek  Belirli Bir Süre Solmasını ve Daha Fazla Büyümesini Engelleyen Kimyasal Çözeltide Bekletilir ve Daha Sonra Daha Canlı Renkler ve Çift Renkler İçin Kozmetik Renklendirici İşleme Tabir Tutulur.  Renklendirilen Güller Yaklaşık 3 Ay Kontrol Amaçlı Özel Odalarda Bekletilerek Herhangi Bir Bozulma Gösteren Güller Ayıklanarak Paketlenir.

 

 

Solmayan Güller in Ömrü Ne Kadardır

Genellikle Her Yerde Yazan 3 -5 Yıl Bilgisi Doğru Değildir. Güllerin Ömrü Ortamdaki Nemle Orantılıdır. Yüksek Nemli Antalyada 1 Yılken Az Nemli Ankarada da 4 -5 Yıldır. Nem Oranı Normalden Yüksek olan İstanbulda Bunun 2 Yıl Olabileceğini Tahmin Etmekteyiz. Yinede Bunun Bulunan Ortama Göre Değişeceği Unutulmamalıdır.

Solmayan Güllerin Bakımı Nasıl Yapılır

 

Solmayan Güller Bakım İstemez . Yapılmaması Gereken Şeyler Solmayan Güllerle Ele Alınıp Oynanmaması, Suya Batırılmaması ve Üzerine Herhangi Bir Su, Parlatıcı Sprey Türü Şeyler Püskürtülmemesidir. Ayrıca Kokması İçinde Üzerine Parfüm, Gül Suyu Gibi Uçucu ve Sıvı Şeyler Dökmeyiniz Sıkmayınız Bunlar Güllerin Bozulmasına Yol Açar

 

Bunları Dikkat Edilip Nemsiz ve Rutubetsiz Bir Ortamda Tutarsanız Solmayan Güller Uzun Süre Dayanacaktır.

Solmayan Güllerin Avantajı Nedir

Normal Kesme Güller Üretim Yerinden Satış Noktalarına ve Oradan Müşteriye Gitme Süreleri Dikkate Alınarak Henüz Olgunlaşmadan Kesim Yapılır ve Gülün Doğal Beslemme Süreci Bozulduğu İçin Hiç Bir Zaman İdeal Güzelliğine Ulaşmaz. ve Normal Ömrüde Sıcak Bahar Yaz Aylarında 3 -5 Gün Kış Aylarında 5 -7 Gündür. Solmayan Güller Seralarda En Güzel Şeklini Aldığı Anda Kesilir. Görsel Olarak En Güzel Şekilde ve Uzun Zaman Masadaki Yerini Koruyacaktır

Sarı Gülün Anlamı: 

Sarı güller 1700’lü yıllarda keşfedilene kadar varlıkları bilinmiyordu. Keşfedildikten sonra ise pek çok kişi tarafından beğenildi ve yetiştirilmeye başlandı. Sarı gül ise arkadaşlık ve önemseme anlamına geliyor. Yani biri size sarı gül verdiğinde bu sizin onun için önemli olduğunu gösteriyor. Eğer siz de birini önemsediğinizi göstermek istiyorsanız ona sarı gül hediye edebilirsiniz.